top of page

Byt Petřiny

Na pražském sídlišti Petřiny jsme vytvořili nový domov pro mladý pár. Již od počátku jsme ve společných debatách s klienty uvažovali tak, aby byt mohli obývat do budoucna i s malým dítětem do 3 let věku, což se velmi brzy naplnilo a byt tak dnes opravdu slouží k jejich velké spokojenosti.

Základním kamenem rekonstrukce byla změna dispozice – původní stav byla dispozice 2+1 o cca 51m2, typická pro celé sídliště Petřiny. Propojením obytného pokoje s kuchyní se nám podařilo spojit rodinný život, a zároveň přidat prostor velmi těsné koupelně – ta je nyní komfortních rozměrů, na běžnou situaci panelových domů spíše nadstandardní. Dveře do kuchyně jsou posuvné do pouzdra, a lze je tak zcela skrýt.

 

Atmosféru bytu tvoří v první řadě jeho západní orientace k odpolednímu a večernímu slunci. Původní bukové parkety jsme repasovali, na stěny použili příjemné bílé sádrové omítky. Tato jednotící linka celého bytu – kombinace dřeva a bílé barvy – je pak doplněna výraznými motivy obkladů v koupelně a kuchyni.

REALIZACE

LOKALITA

Praha 6 - Sídliště Petřiny

bottom of page